בעל מקצוע השיפוצניק עומרי מסמי תובע 75,000 ש"ח את בעלי מגן דוידוף והם תובעים אותו כנגד ב 120,409 ש"ח

מגן דוידוף

מגן דוידוף

תא"מ 22419-07-16: מסמי ואח' נ' דוידוף ואח' תביעה כספית אחרת כב' הרש' א. כרמלי בית משפט השלום בפתח תקווה

בפני כב' הרשם הבכיר אורן כרמלי
תובע/נתבע שכנגד
עומרי מסמי נגד נתבעים/תובעים שכנגד
1.דינה דוידוף (בעלת מגן דוידוף)
2.אמנון דוידוף (בעל מגן דוידוף)

פסק דין

מגן דוידוףבפניי תביעה ותביעה שכנגד. למען הנוחות יכונו הצדדים על-פי מעמדם בתביעה העיקרית.

התביעה העיקרית היא לתשלום עבור עבודות בנייה שבוצעו וטרם שולמו.

התביעה שכנגד היא לפיצוי בגין ליקויי בנייה ואי סיום העבודה.

  1. הנתבעים (בעלי מגן דוידוף: דינה דוידוף, אמנון דוידוף) שכרו שירותי התובע לשפץ ביתם וזאת לאחר שקבלן קודם נטש את האתר. לטענת התובע למרות ביצוע עבודות שהצעת המחיר לגביהן אושרה, עם סיום העבודה סירבו הנתבעים (בעלי מגן דוידוף: דינה דוידוף, אמנון דוידוף) לשלם מלוא הסכום עליו הוסכם.

עוד טוען התובע כי בשל עיכובים מצד הנתבעים (בעלי מגן דוידוף: דינה דוידוף, אמנון דוידוף) ו/או תקופות בהן ביקשו לעצור את המשך ביצוע העבודה, ספג התובע הפסדים מאחר שנדרש לשלם לעובדיו מבלי שעבדו בפועל.

  1. מנגד טוענים הנתבעים (בעלי מגן דוידוף: דינה דוידוף, אמנון דוידוף) כי סוכם שהתובע ישלים את ביצוע העבודה בטווח של 8 ימי חופשת סוכות וכי העבודה נמשכה חודשים ארוכים ולמעשה לא הסתיימה נכון למועד הגשת כתב ההגנה. לעניין היקף העבודות שבוצעו טוענים הנתבעים לחיובים כפולים מאחר שהתובע מתבסס על שתי רשימות של "תוספות" שיש בינן חפיפה.

בתביעה שכנגד טוענים הנתבעים (בעלי מגן דוידוף: דינה דוידוף, אמנון דוידוף) כי מעבר לכך שסוכם בין הצדדים על חוזה פאושלי, כשבסופו של דבר גבה התובע בפועל סכומים גבוהים יותר, הרי שנותרו עבודות בנייה שלא הושלמו ועבודות אחרות שנותרו בהם ליקויים. כן הוגשה התביעה לפיצוי בגין עגמת נפש.

החלטה

בקיזוז הסכומים אני מחייב את הנתבעים (בעלי מגן דוידוף) להוסיף ולשלם לתובע 5,413 ₪ בתוספת ריבית והצמדה מיום הגשת התביעה; וזאת תוך 30 ימים מהיום.

בנסיבות אלה כל צד יישא בהוצאותיו.

ניתן היום,  כ"ה אדר ב' תשע"ט, 01 אפריל 2019, בהעדר הצדדים.