ניצחון פירוס של בעלי מגן דוידוף עו"ד דינה דוידוף ובעלה ד"ר אמנון דוידוף

אמנון דוידוף

אמנון דוידוף

לפני כבוד הרשם בכיר אריה דורני-דורוןאמנון דוידוף

התובע: אורי גרשוביץ

נגד

הנתבעת: דינה דוידוף

<#1#>

נוכחים

התובע בעצמו

הנתבעת בעצמה

הוספת (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) נועד להבהרה ולצרכים פנימיים ולא נכלל בפרוטוקול המקורי.

פרוטוקול

בית המשפט

לאחר שבית המשפט הבהיר לי כי זכותי להיות מיוצג, אני מבהיר כי אני מוותר על הייצוג ואני מעוניין לקיים את הדיון היום ולסיים את המחלוקת. אני אייצג את עצמי.

התובע מוזהר לומר אמת ומעיד

אני חוזר על האמור בכתב התביעה.

הנתבעת ביקשה ממני להקים אתר אינטרנט (מגן דוידוף), הקמתי את האתר והנתבעת (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) ניתקה קשר.

כל מה שסוכם רשום במיילים, מעבר למיילים לא היה שום דבר, פעם ראשונה אני רואה אותה היום, הגעתי לנתבעת (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) דרך חברה, הנתבעת פנתה אליי במייל לא ראיתי אותה עד היום.

סיכמנו שאני אבנה לה את האתר, כל העלויות שעלו לי זה היה מתנה לחברה המשותפת. הקמתי את האתר (מגן דוידוף) והכאב והזלזול שהנתבעת פגעה בי כל כך כשהיא ניתקה את הקשר.

המחיר הזה, היה מחיר של 1,700 ₪ שהוא נחשב להנחה גדולה, אין מחירים כאלה בשוק. היא (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) לא שילמה אותם. המחיר הרגיל שאני לוקח על עבודה כזו, זה תלוי, לחברות זה 8,000 ₪ ולאנשים פרטיים זה 5,900 ₪.

בהתחלה אמרתי לה 1,700 ₪. היא (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) אמרה לי תתקדם. עבדתי על האתר 100 שעות, זה לא היה מתוכנן, היה מתוכנן שאני אעבוד עליו יומיים. יש לי עשרות לקוחות, מאות לקוחות. בדרך כלל בניית אתרים שמבקש האתר, כל ההתכתבויות הם במיילים, יש תקשורת בין בונה האתר לבין המבקש. יש תיאום ציפיות, יש איפיון אתר ובמקרה הזה זה לא היה.

הציפיות שלי היו שאני אגמור את האתר זה ביומיים. אתן דוגמא מאתמול, לקוח שהוא הפך להיות חבר כי אני זקוק לשירותים שלו, שירותי ווידאו, אני בונה לו אתר ב 5,000 ₪ בניתי לו אתר מהבוקר עד הערב. רציתי להציג דוגמא שאפשר לסיים לבנות אתר ביום או יומיים אם יש תקשורת נכונה.

בהתאם לדרישות שלה (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) הייתי משנה, השינויים הם דבר מקובל בכל דבר שבונים, זה עניין של טעם אישי, מספיק שהצבע לא מתאים לה או התמונה, או שהיא רוצה לשחק עם הדברים האלה.

היא (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) לא שילמה כלום. היא (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) לא יכולה לעשות שימוש באתר כי אני לא העברתי אותו לדומיין שלה, לכתובת שלה.

היא (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) יודעת שעשיתי לה אתר, הכל במיילים. היא (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלהד"ר אמנון דוידוף) ראתה את האתר במיילים. כתבתי לה את הכתובת של האתר במייל.

יש לה (למגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) אתר שנקרא דוידוב ואני בניתי אותו על דומיין אחר, על שם אחר, יש לי הרבה דומיינים, עשרות דומינים ואז אני מעביר זאת ללקוח weekends.co האתר נמצא פה בפניי. היא (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) ראתה אותו.

היא (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) אמרה שזה לא נראה לה. אמרתי לה זה מקובל וזה לגיטימי שעל טעם אישי אני לא אתווכח עם אף לקוח. בואי תגידי לי וזה כתוב גם במייל שבקשתי ממנה להראות לי אתרים שכן מוצאים חן בעיניה ואני אכין לה את האתר לפי איך שמוצא חן בעיניה, זה עולה אלפי שקלים ולא דרשתי תשלום נוסף והייתי מוכן לעשות זאת.

קרה לא פעם שעשיתי למישהו עבודה וזה לא מצא חן בעיניו אז לא משלמים לי.

אצל רוב בונה האתרים התשלום הוא לפי החוזה מראש בדרך כלל. בגלל ההכרות עם החברה המשותפת שלנו, ניסיתי לשלוח אליה (אל מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) חוזה ואיך שהוא היא סובבה אותי ככה ועשיתי זאת בלי החוזה.

היה שלב, רואים זאת במיילים, ניסיתי לסגת ואז שוב היא (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) חזרה ושאלה אותי איך מתקדמים. כתבתי לה מה צריך לעשות כדי להתקדם.

היא (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) פשוט ניתקה קשר ולא הציעה אפילו לא סכום כלשהו.

אני ניסיתי לא פעם ולא פעמיים ואז היא (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) כתבה לי כל פעם משהו, התאזרתי בסבלנות.

היא (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) לא אמרה לי שהיא תשלם לי בשום שלב ואם היא היתה אומרת היינו מגיעים לכאן? פעם ראשונה בחיים אני עומד בבית המשפט מול לקוח.

אזכיר מה שאמרתי בישיבות הקודמות, שיש לי פה שיק של 18,000 ₪ מלקוח שהבנתי ממנו שאין לו כסף וויתרתי לו. אבל פה כל המהלך היה נראה לי של רשעות, היא הצטיירה בעיני כאישה רעה והזויה, בחיים אל נתקלתי בתופעה כזו. היא כותבת בכל המיילים האחרונים שאני מאיים עליה וכל מיני דברים הזויים. על מה היא בכלל… זה דברים הזויים.

אני מבקש, אם אפשר, לקרוא את התכתובת. כל המיילים פה אצלי.

אם היא (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) תצליח להביא ראיות נוספות היתה סיבה למה היא הגיעה לכאן בכלל. אין ראיות נוספות מעבר למיילים ומעבר לאתר הזה.

אלה כל המיילים שהיו בינינו, לא החסרתי פה אף מייל, כל המיילים נמצאים פה.

אם הייתי מדפיס את זה עם כל החתימות שלה,  יש לי את זה פה. לקחתי את כל מה שכתוב וזה נמצא פה בכמה דפים. הם מתארים בדיוק את כל מה שקרה בינינו. אם הנתבעת (המגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) תוכיח פה שהיו בינינו מיילים נוספים ולא הבאתי אותם לבית המשפט, אני מוותר על התביעה.

אני טוען שכל מה שיש במיילים ומה שרואים באתר, זה העילה לתביעה, אלו הראיות לתביעה והיא (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) לא יכולה להוסיף מעבר לכך שום ראיה. רוב החיים שלי אני עושה את האתרים האלה.

יש לי כאן אסופת מיילים ואני אשמח להביא אותם. כל המיילים הם מיילים שבינינו. הורדתי את החתימות ואת הכותרות מכל מייל ומייל.

הנתבעת מוזהרת לומר אמת

חוזרת על כל האמור בכתב ההגנה ואני מבקשת להוסיף את עיקרי הדברים הבאים.

היתה לנו חברה משותפת והיא הפנתה אותי אליו. בהתחלה המשא ומתן היה עם תמי החברה המשותפת. עלות האתר 1,000 ₪ פלוס מע"מ, כולל אחסון ותחזוקה שנה ראשונה.

שנה שנייה ועוד משהו שאני לא זוכרת מה 420 ₪.

העברנו חומר והוא אמר שהוא בונה ואז הוא כותב, תמי כותבת לו דינה מאשרת את הצעת המחיר.

אז אני מתסכלת על האתר (מגן דוידוף), אני (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) מעבירה לו את האתר שלי והוא אומר שצריך לשפר אותו.

ואז אני (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) אומרת לו שיש לי דומיין ואני לא צריכה את הדומיין שלו ולכן אני לא צריכה לשלם את ה 420 ₪. אני (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) כותבת לו שאני משלמת אחסון לשלוש שנים 350 ₪, זה היה ביום 11.11.2013.

האתר לא התקדם. מה שקרה נכנסתי לשיפוץ שהיה צריך לארוך בין 4 ל 5 חודשים, בניתי את הבית שלי מחדש בתוך הבית יש מרפאה ומשרד עו"ד. השיפוץ עדיין לא הסתיים. עברתי מדירה לדירה, בהתחלה חשבתי שהשיפוץ יערך 4-5 חודשים שכרתי את הבית ל 7 חודשים ליתר בטחון.

בשנת 2015 היה לי סוג של משרד זמני ואז יצרתי עם התובע שוב קשר לבניית האתר.

כתבתי לו במפורש, שאם הוא יכול לתת לי באותו מחיר, אותה הצעת מחיר שניתן לתמי בזמנו. הוא כתב לי זוכר את ההצעה הזו והופתעתי שנעלמת, זה היה מחיר מיוחד לתמי, מחיר שלא עשיתי מעולם לאף אחד. אני מקבלת ממנו הצעה וההצעה שוב מדברת על אחסון לשנה והקמה ועיצוב ותמיכה לשנה במחיר 3,890 ₪ פלוס מע"מ. אז אני כותבת לו שזו לא הכוונה, הכוונה לחזור למחיר הקודם עם קצת תוספת כי בכל זאת חלפו שנתיים.

ביום 10.8.2015 שעה 12:01 מייל ששולח אורי לדינה דוידוף, הכותרת שלו הצעת מחיר לבניית אתר (מגן דוידוף). אפשר ב 1,000 ₪ לא כולל קידום, רכישת תמונות ועוד, זה כתוב קצת יותר אבל אין טעם להגיד כל מילה.

 עלות אחסון 420 ₪ לשנה, כל הלקוחות שלי משלמים 840 ₪.

התחייבות לאחסון לשלוש שנים, המחיר כולל תבנית עיצוב מקצועית 70 דולר ועוד. משך העבודה מוערך ביומיים שלושה. אשלח מספר תבניות עיצוב לבחירה, לאחר חתימת ההסכם והעברת התשלום.

אני (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) עניתי לו, בוקר טוב זה הפרש גדול מידי ואתה רוצה התחייבות לשלוש שנים, לא טוב, בכלל התחייבות במאה שלנו היא לא הגיונית. עזוב את האחסון יש לי אחסון. צריכה בנייה.

אז אני כותבת לו, בוא נעשה אחרת.

(הנתבעת ממשיכה להקריא מתוך מיילים אותם תגיש לבית המשפט).

מייל מיום 11.8.2015: תאשרי לי להתחיל להעביר את האתר שלך, תבצעי העברה בנקאית על סך 1,420 ₪ פלוס מע"מ, סך הכל 1,675 ₪.

אז הוא כותב לי (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) שהוא הכין את האתר (מגן דוידוף) והעלה. אמרתי לו שאין לי זמן לראות עכשיו. דחיתי המון דברים ואמרתי השיפוץ 5 חודשים, אז דחיתי המון עבודה לתקופה של אחרי. שיהיה לי משרד מסודר. פתאום ראיתי שאין לי כלום, אין לי משרד. כתבתי לו אין חיים, אין לי בית, חכה רגע נדבר על זה עוד מעט ואז הוא מתחיל בקצב יום יומי. גם לא היה לי כל הזמן אינטרנט. אני (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) חוזרת אליו לא נעלמתי חכה רגע. עד היום לא בניתי אתר. יש את אותו אחד שיש לי ועד היום לא שיניתי אותו. הוא התחיל להתקיף אותי כל בוקר, תשלמי לי. אפילו הזעקתי את תמי שתוריד אותו ממני. בסוף אמרתי לו תקשיב אל תכתוב יותר ואל תתקשר יותר זו הטרדה.

כתבתי לו אל תאיים עלי והוא מאיים עלי ותודיע לתמי מה שאתה רוצה, הרי לא הגענו אנו בשלב המחיר. הוא כבר עבד 100 שעות.

אני (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) חושבת שהתובע עושה שיטת מצליח. אגב המזכירה שלי בנתה לי אתר. נכון זה לא מהאתרים המיוחדים אבל זה אתר שמעביר אינפורמציה והיא בנתה אותו בשעתיים.

מאיימים עלי, לא יודעת מה רוצים ממני. למה צריך לטרטר אותי (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) כמה פעמים.

איך הגענו מ 1,000 ₪ ל 5,000 ₪?

התובע

היא (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) מנסה פה להסית את הנושא.

התובע חוקר את הנתבעת

ש.         למה רצית אתר?

ת.         עם השנים אתרים מתקדמים.

ש.         האתר עם הטכנולוגיה הכי חדישה שיש בשוק עם הפלטפורמה שיש בשוק שנקראת ג'ומלה. זה פלטפורמה שאפשר לקחת ולהעביר אותה לבוני אתרים אחרים. היא (דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף) לא תלויה בבונה האתר. יש פנל ניהול אחורי שהיא (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) יכולה לשנות בעצמה.

לאחר הפסקה:

הצעת בית המשפט:

האתר יעודכן על ידי התובע לגרסת הג'ומלה האחרונה, יושלם בחומר החדש דהיינו האתר והתשלום אותו יקבע בית המשפט בסבירות שיקול דעתו ביחס להדברות בנוגע להצעת המחיר סביב תשלום של בין כ 1,500 ₪ ב- 3 תשלומים.

הנתבעת:

אני מבקשת שהוא יתאים את האתר לאתר עדכני בדיוק כמו שרציתי אותו בזמנו כי גם בזמנו לא ישבנו על האתר החדש אלא הוא רק לקח חומרים מהאתר הישן שלי. אני מוכנה שכל מה שאני צריכה להשלמה או לשינוי ככל שקיים יימסר לו תוך חודש ימים ואין לי כוונה למשוך לאורך שנים שירות.

התובע:

ישנה השקעה בעבודה שנדרשת להתאמה זו, אינני יודע לאמוד אותה אבל אני מוכן לפנים משורת הדין להעמיד את האתר בתשלום שהוצע על ידי בית המשפט. כל חידוש או מה שנדרש לעידכונו ולהתאמתו בחומר כזה או אחר כגון: תמונה חדשה או דברים כאלו יועבר לי תוך 30 יום ולא מעבר לכך ואני אתאים את העניין לאתר.

הנתבעת:

אין לי כל כוונה חלילה לטרטר אלא לעשות את האתר כמו שהייתי רוצה אותו לפני זמן כי מה שיש לי הוא אתר ישן.

אני (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) מבקשת שהכל יתחיל בספטמבר כי אני לא כאן בחודש יולי.

אני (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) בתקופה לחוצה כי אני לא נמצאת ביולי. לי אין זמן לטרטר אותך (פונה לתובע).

התובע:

אני לא מוכן לקבל עוד עשרות שעות עבודה עבור 1,500 ₪, תודה רבה הפסדתי את המשפט ואין שום בעיה. אני לא מוכן להשקיע עוד עשרות שעות.

היא (מגשרת עו"ד דינה דוידוף בעלת מגן דוידוף בשותפות עם בעלה ד"ר אמנון דוידוף) יכולה להכניס לי כמות עבודה שאני לא אצא ממנה. אני נשבע לך כבוד השופט אתמול בניתי אתר ב-5,000 ₪ ולמה אני צריך להכניס את עצמי לעשרות שעות ואפילו 10 שעות בשביל 1,500 ₪ מה אני חטאתי כאשר עשיתי את כל המאמצים לא להגיע לפה.

בית המשפט מציע בנסיבות המו"מ שהיה בזמנו וביצוע עבודה מסוימת, ונוכח האירועים שהביאו את הצדדים שלא להשלים את העסקה בביצוע עדכני תוך החששות הקיימים, ולמרות שהוצעו אפשרויות לסיום מעשי פרקטי, נראה כי יש קושי ברמת שיתוף הפעולה שבין הצדדים בשלב הזה.

לפיכך, בית המשפט מציע כי התביעה תידחה, ללא צו להוצאות.

הצדדים יוכלו בכל עת לחדש את המו"מ ביניהם ככל שיראו לנכון בנוגע למוצר-האתר.

 

הצדדים:

אנו מקבלים את הצעת בית המשפט שהתביעה תידחה, ללא צו להוצאות.

<#2#>

פסק דין

התביעה נדחית, ללא צו להוצאות.

 

לצדדים שמורה האפשרות לחדש את המו"מ בנוגע למוצר ככל שיראו לנכון בכל עת.

 

 

<#3#>

ניתן והודע היום, י"א סיוון תשע"ז, 05/06/2017, במעמד הנוכחים.

אריה דורני-דורון , רשם בכיר

הוקלד על ידי זיוה אילוז